Oldal kiválasztása

A második helyen kiemelt Bondár Anna 7:5, 6:4-re kikapott a német Tamara Korpatschtól a Teniszakadémián megrendezett, 115 ezer dollár (45,4 millió forint) összdíjazású, agyagpályás női kihívótorna elődöntőjében. pénteken Rómában. A világranglista 52. helyezettje a legmagasabban jegyzett játékosként és egyetlen kiemeltként lépett pályára a Korpatsch Tamara elleni elődöntőben. A WTA-ranglista 118. ellenfelének pályacsúcsa a 104. hely volt, és eddig csak kisebb ITF-tornákon diadalmaskodott.

Az egymás elleni mérlegükben a német teniszező állt jobban, hiszen 2019-ben Székesfehérváron, tavaly pedig Gdyniában verte Bondárt ITF-meccsen. A harmadik csatában két-két brékkel 4:4-re jutottak el a felek, míg a labdamenetek között kisebb “magánszámokat” teljesített az elképesztő ejtést mutató hamburgi játékos.

Néha azt mondta, hogy mindenki ellene van, néha befogta a fülét, és igyekezett kizárni a közönség tapsát.

5:4-nél a magyar teniszező bizonytalanná vált adogatásnál és kihagyott három szettpontot, majd 5:6-nál a 27 éves ellenfél a játékért adogatott és kihasználta negyedik szettpontját, így 74 után előnybe került. percek. A második felvonás is versenyszerű volt, és hosszú labdamenetekkel indult, a mintegy 150 fős közönség csak az első gémben 14 pontot láthatott. Az adogatás a folytatásban sem jelentett azonnali előnyt, öt brék következett, az utolsó előttiben Korpatsch nem tudta kiszolgálni a meccset, ám ekkor a 25 éves Bondár is elveszítette adogatását, ami már meccsben volt. A Hajdúszoboszló SE sportolója – aki később párosban lép pályára a Római-parton – keserűen szállt le a kispadról, és nem kívánt nyilatkozni.