Oldal kiválasztása

A német Tamara Korpatsch nyerte az egyéni versenyt a római teniszakadémia női salakos pályás kihívótornáján. Párosban Bondár Anna és belga párja, Kimberley Zimmermann nyert – adta hírül a Nemzeti Sport.

Korpatsch – aki az elődöntőben felülmúlta Bondár Annát – három szettben győzte le a bolgár Viktoria Tomovát a verseny szombati fináléjában. Az első két játszma is rövid távon dőlt el, de a döntő szettben a német egyetlen játszmát sem engedett ellenfelének.

A szombati páros döntőben az első helyen kiemelt Bondár–Zimmermann döntő rövidítés után győzte le a Jesika Malecková, Renata Vorácová alkotta cseh duót.

Az első szett Bondáé volt, de a folytatásban könnyedén egyenlített az ellenfél. A magyar játékos és párja 3-3 után átvette a kezdeményezést a döntőben, 6-5 után pedig már csak ők szereztek pontot. A találkozó 1 óra 22 percig tartott.

WTA 125 torna, Budapest (115 000 dollár, agyag)

Egy, döntő
Tamara Korpatsch (német)–Viktoria Tomova (bolgár) 7:6 (7–3), 6:7 (4–7), 6:0
Páros, döntő
Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 1.)–Jesika Malecková, Renata Vorácová (cseh) 6:3, 2:6, 10–5 – végső vágás