Oldal kiválasztása

[ad_1]

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzJkYmE2ZmQ3ODdhYTQ3MDFhYTQzNDAzYjRjOTE4ZDlh

A hazaiak Gerson Rodrigues büntetőjével a hetedik percben megszerezték a vezetést, a hazaiak pedig Szalai Attila fejesével egyenlítettek a 25. percben. A csereként beállt újonc Németh András a 67. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat, ám a találkozó döntetlenre végződött a hozzá hasonlóan debütáló Alessio Curci góljával.

Németh mellett Marco Rossi szövetségi kapitány újabb újoncot avatott Baráth Péter személyében.

A magyarok vasárnap 20 óra 15 perctől Görögországot fogadják a Puskás Arénában Dzudzsák Balázsnak ez lesz a búcsúmeccse a válogatottban, és 109. szereplésével – Király Gábort megelőzve – egyedüli éllovas lesz a válogatottban. csapat.

I. fele:
6-7. perc: Styles rövid beadását Rodrigues zúdította be, a hazai csatár elhúzta Dibusz mellett a labdát, de a kapus hárította. A sértett a kapu jobb oldalába rúgta a büntetőt (1-0).
25. perc: Styles szerzett vissza egy labdát a jobb oldalon, majd középre passzolta, Szalai Attila pedig előredobta magát és 12 méterről a jobb alsóba fejelt (1-1).

II. félidő:
67. perc: Kerkez bal oldali beadásánál Németh érkezett remek ütemben, és 5 méterről a bal sarokba lőtt (1-2).
78. perc: Curci kapott remek labdát az ötös jobb sarkán, Orbánt csellel lefektette, majd befelé lapos lövését Lang már csak segíteni tudta (2-2).

Mindkét csapat igyekezett támadószellemben kezdeni, ennek szellemében már a rivális tizenhatosában támadták a felek az ellenfél játékosait. Az első lehetőségre nem kellett sokat várni, Styles elhibázott hazai beadása után a hazaiak büntetőhöz jutottak, ezzel megszerezték a vezetést. A hazaiakat alaposan megzavarta a bekapott gól, játékuk pontatlanabb lett, amit az is jelzett, hogy Luxemburg egy újabb hátul eladott labdából majdnem ismét betalált. Az első igazán ígéretes magyar akcióra több mint negyed órát kellett várni, de Nagy Ádám elrontotta az utolsó passzt. Az első félidő derekán igazán átvették az irányítást a vendégek, az első Gazdag kapuját eltaláló lövés még középen volt, de néhány perccel később Szalai Attila csukafejese a kapuban kötött ki, így a Fenerbahce védője volt eredményes. először a címeres ingben. A szünetig hátralévő időben többnyire steril mezőnyfölényben futballozott a magyar csapat, így nem adódott új lehetőség, csak az agilis Szoboszlainak sikerült majdnem eltalálnia egy rossz passzt.

A folytatásra egy sokkal energikusabb és elszántabb magyar csapat futott be a pályára, amit követően Szalai kis híján megszerezte második gólját. A szövetségi kapitány, Marco Rossi tanítványai lendületben maradtak, és egymás után vezették veszélyes támadásaikat, miközben az ellenfél alig lépte át a felezővonalat. Az olasz szakember a vendégszurkolók felbuzdítására egy tripla cserével próbálta frissíteni csapatát, amely az új formációban riválisánál is kezdeményezőbb volt, sőt, két becserélt játékosa, Milos Kerkez és az újonc Németh András is betalált. a második magyar gól. A magyar öröm csak bő tíz percig tartott, mert a hazaiak a második félidő első komolyabb akciójában kis híján egyenlítettek. Ez alaposan megzavarta a magyarokat és felizgatta a luxemburgiakat, egy ponton Dibusznak bravúros védést kellett végrehajtania, hogy nehogy ismét lemaradjon a válogatott, amely bár az utolsó percekre szervezte sorait, nem volt ideje megszerezni a győzelmet. cél.

Barátságos mérkőzés: Luxemburg-Magyarország 2-2 (1-1)
Luxemburg, 3571 néző, v.: Jonathan Lardot (belga)
gólszerzők: Rodrigues (7., 11.), Curci (78.), Szalai A. (25.), Németh A. (67.)
sárga lap: Barreiro (25.), Dibusz (6.), Zs. Nagy (34.), Styles (85.)

Luxemburg:
Moris (Schon, félidő) – Jans, Mahmutovic, Olesen (Thill, félidő) – Bohnert, Da. Sinani, Barreiro, Pinto – Borges Sanches (Curci, 71.), Rodrigues (Rupil, 91.) – De. Sinani (Lohei, 59.)

Magyarország:
Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola (Botka, 78.), Nagy Á. (Baráth P., 78.), Styles, Zs. Nagy (Kerkez, 57.) – Szoboszlai (Kalmár, 87.), Gazdag (Sallai, 57.) – Ádám (Németh A., 57.)

Hiányzott a nagyobb koncentráció

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlen helyett nyert a luxemburgi barátságos mérkőzésen.

“Hibából kaptuk az első gólt, de a hibák hozzátartoznak a futballhoz. A hozzáállással nem volt baj, a csapat jól reagált a lemaradásra és átvette az irányítást, de ezúttal az átlagosnál többet hibáztunk, így tudtunk.” Nem vagyok boldog, persze, de jó úton haladunk, a válogatott sokat fejlődött az elmúlt években” – értékelt az olasz menedzser.

Rossi hangsúlyozta, a magyar csapat nem olyan fenomenális, mint az olasz, a német, az angol vagy akár a franciák, így amikor ennyi hiba csúszik a játékukba, biztosan nyerhetnek ilyen meccseken, a hajrában, már 2-2-re Dibus-nál. sokat kellett védekeznie, és így sikerült elkerülni a vereséget.

„Alázatosnak kell lenni, mert nem lesz könnyű Bulgária, Montenegró és Litvánia ellen az Eb-selejtezőn” – zárta Rossi, aki mindkét újoncot, Baráth Pétert és a gólkirály Németh Andrást dicsérte.

Utóbbinak véleménye szerint minden képessége megvan a gólszerzésre, és ezt most még akkor is meg tudta mutatni, amikor nincs a legjobb formája, tekintve, hogy keveset játszik a klubjában.

Rossi az MTI érdeklődésére úgy nyilatkozott, hogy Szoboszlai Dominik azért érdemelte ki a csapatkapitányi karszalagot, mert meghatározó személyiség, és ami ennél is fontosabb, a társai is elismerik.

A szakvezető hozzátette, a lipcsei támadóközéppályás a magyar válogatott legtehetségesebb játékosa, és reméli, hogy a most kapott felelősség felgyorsítja a fejlődését, és igazi, meghatározó klasszissá válik.

Luc Holtz, a luxemburgiak szövetségi kapitánya elégedett volt a játékkal és az eredménnyel is.

Korábban írtuk:

Bár Sallai Roland már felépült arcsérüléséből, Gazdag Dániel bekerült a magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatába a csütörtöki luxemburgi barátságos mérkőzésen.

Martin Ádám a várakozásoknak megfelelően megkapta a középcsatár bizalmát a válogatottságtól szeptemberben visszavonult Szalai Ádám helyére, akinek csapatkapitányi szerepét Szoboszlai Dominik vette át.

Orbán Viktor is a magyar labdarúgó-válogatottnak szurkol:

A szövetségi kapitány, Marco Rossi kezdő tizenegyében a sérülés miatt hiányzó Schäfer András helyén Callum Styles áll Nagy Ádám mellett, a széleken pedig Fiola Attila és a sérülés után visszatért Nagy Zsolt.

A kapus poszton a sérült Gulácsi Péter helyett Dibusz Dénes véd, előtte pedig a „szokásos” Lang Ádám, Orbán Willi, Szalai Attila trió igyekszik megakadályozni az ellenfél próbálkozásait.

A luxemburgi főváros tavaly nyáron átadott vadonatúj stadionjában zajló mérkőzés 20:00-kor kezdődik a belga Jonathan Lardot sípszójára. A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.