Oldal kiválasztása

A DVSC Schaeffler számára az első igazi rangadó a női kézilabda NB I. harmadik fordulója volt, a Mosonmagyaróvár ugyanis péntek este a Hódoshoz látogatott.

Mindkét csapat remek formában volt a mérkőzésre, így remek csata alakult ki.

A vendégek kezdték a meccset, Ivancok egy erősen gyanús passzív támadást követően megszerezte a vezetést a vendégeknek, amit Tóth Eszter tizenegyesből kettőre növelt. Vámos Petra szerezte az első debreceni gólt, de a Mosonmagyaróvár azonnal válaszolt. A Loki az elején érthetetlenül tompa volt, elejtett labdák, rossz passzok, gyenge védekezések borzolták a nézők kedélyét. Szemerey Zsófinak, a vendégek kapusának egy debreceni támadás után beakadt a lába, a szurkolók tapsa közepette le kellett támogatni a pályáról, helyette Mistina Kitty állt a ketrec előtt.

A 8. percben a Mosonmagyaróvár 5-1-re vezetett az eredményjelzőn, Szilágyi Zoltán nem késlekedett tovább, élt az első időkérés lehetőségével.

Támadásban Hámori Konszüélát Planéta Simonetta, Bordás Rékát Füzi-Tóvizi Petra váltotta. Karina Jezsikava kiugrása tovább rontott a helyzeten, a 13. percben már 8-2-re vezettek a dunántúliak. Úgy tűnt, minden hazai lövést olvastak az óvári kapusok, végül Kácsor Gréta szakította meg a hajdúsági gól nélküli sorozatot. A debreceni kispadon keresték az ideális csapatot erre a napra, a belső posztokon pedig gyorsan szerepet kapott minden elől vagy hátul bevethető cívisvárosi játékos. Az egyetlen biztos pont Kácsor volt, aki meccsben tartotta a Vasutast. A hazaiak védekezést is váltottak és felnyitották a falat, hátha megzavarják az ellenfelet. Helyes volt a számítás, látványosan feljavult a védekezés, sokkal több labdát kapott a DVSC, amivel elindulhatott a Lokomotiv. A piros-fehérek elkezdtek felzárkózni, a 25. percben már csak kettő volt közöttük (10-12). A félidő utolsó perceiben Torda Vanessza védte a hazai kaput, Planéta két büntetőjével pedig a Vasutas végül felzárkózott a dunántúli csapatra (12-12, 27. perc).

Bordás Réka bravúros gólja azt jelentette, hogy 13-12-es cívisvárosi előnnyel vonultak vissza a csapatok.

Forrás: Czinege Melinda

Hámori három gólja nyitotta a második félidőt, és már négy is volt nála (16–12). A látogatóknál Lancz Barbara jutott a záró kiállítás sorsára, a DVSC pedig kíméletlenül kihasználta a mosonmagyaróvári hibáit. Gyurka János tanítványai egy szabálytalan cserével tetézték gondjaikat. Ebben az időszakban a brazil Mariana Costánál adódtak lehetőségek, akik kihasználták azokat. Szemerey sérüléssel is visszatért a kapuba, hogy szurkoljon csapatának, így a dunántúliak ismét három gólra zárkóztak (22-20).

Elakadt a debreceni gépezet, a hajdúságiak megnyugtatták egymást, nem kell sietni, hiszen az előny még megvan.

A bírók egymás után dobták ki a hazaiakat, ami nem könnyítette meg a helyzetet. A kapuban ismét Szilágyi Zoltán cserélt, Catherine Gabriel megkapta az utolsó negyedórát. Ebben az időszakban a Planeta a hátán vitte a Debrecent, és ismét ötre nőtt a különbség (26-21, 49. perc). Fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, a szurkolók lökdösték és hajtották a piros-fehéreket, akik nem okoztak csalódást. A DVSC végül 30-24-re nyert egyik legnagyobb riválisa ellen, így bajnoki rekordja immár 4/4.

Most másfél hét szünet következik, majd október 5-én jön a szezon talán legnehezebb bajnoka: a 22. fordulóból előrehozott meccsen a Loki látogat Győrbe.