Oldal kiválasztása

[ad_1]

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2QzOGE2Zjg4YTFjZjQ1OGM4NDMyMThmNTdjZDRiMmIy

Bár a Mosonmagyaróvár az elején megijesztette a DVSC Schaefflert, végül 30-24-re nyertek a piros-fehérek a péntek esti Hódoson rendezett 3. forduló mérkőzésén. Ez a meccs volt az első igazi értékmérő Szilágyi Zoltán tanítványai számára, és a tompa kezdés után – 8-2-re vezettek a vendégek – a 20. perctől feljavult a hazaiak védekezése, és sikerült megfordítania a meccset. Már a félidőben hazai előnyt mutatott az eredményjelző (13-12), amit a Vasutas nem engedett ki, így a cívisvárosi lányok megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Ezzel 4/4 a mérleg, azaz a Loki hibátlanul nyerte meg első négy hazai bajnokiját.

Szilágyi Zoltán vezetőedző érthetően elégedett volt a meccs után: – Ez a mérkőzés jelentette a számunkra eddigi legkomolyabb kihívást a bajnokságban. Igazi rally volt, és nagyon boldog vagyok, hogy meg tudtuk nyerni. Ismét fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, köszönjük szurkolóinknak a támogatást, amit pénteken is kaptunk tőlük. Nincs mit szépíteni, az elején elakadtunk, ami a Mosonmagyaróvár okos, ötletes és eredményes támadójátékát dicséri. Így nem tudtuk bevetni legnagyobb fegyverünket, a gyors kifutó gólokat. Nem tudtuk felpörgetni a játékunkat, és eleinte az óváriak támadásaira sem találtuk az ellenszert. De aztán ahogy a játékrész második felében egyre masszívabb és agresszívabb lett a védekezésünk, egyre több labdát tudtunk szerezni, és jöttek a gyorsindítású találatok is. Itt megfordult a találkozó, és előnnyel mentünk a szünetre. Szünet után bravúrosan felvettük a meccs fonalát, megnyugtató különbséget tudtunk kialakítani, amit szinte végig tartottunk, bár a Mosonmagyaróvár ismét ránk jött.

Örülök, hogy mindig volt egy játékos, aki lökést tudott adni, ki tudta billenteni a holtpontról a csapatot.

Dicséretes, hogy kimagasló kapusteljesítmény nélkül is csak 24 gólt szereztünk a liga egyik legjobb futócsapatától – mondta a debreceniek szakvezetője.

A brazil válogatott Mariana Costa négy góllal és sok eladott labdával segítette győzelemhez csapatát. A játékos elmondta, hogy a Mosonmagyaróvár ellen mindig nehéz meccset játszanak, ezért is különösen büszke arra, amit a rossz kezdés után tettek. – A mérkőzés során hallgattuk, amit edzőnk mondott, és támadásról támadásra próbáltuk megvalósítani. Visszatértünk a játékba, és különösen büszke vagyok arra, ahogy felálltunk a padlóról. Hatvan percig küzdöttünk, mindent beleadtunk, egymásért is küzdöttünk.

Ez a szellemiség jellemzi a csapatot, de nem csak a mérkőzéseken, hanem az edzéseken is.

Örülök, hogy itthon tartottuk a pontokat, mert szükségünk van rájuk a céljaink eléréséhez. Tovább kell dolgoznunk, hogy még jobbak legyünk – mondta a jobbszélső.

Most másfél hét szünet következik, majd október 5-én jön a szezon talán legnehezebb bajnoka: a 22. fordulóból előrehozott meccsen a Loki látogat Győrbe.