Oldal kiválasztása

A Milos Kerkez személyében új játékost bemutató hazaiak a 17. percben megszerezték a vezetést Szalai Ádám csapatkapitány csodálatos szögletgóljával.

Szalai Ádám (b) csapattársával, Milos Kerkezzel ünnepli gólját a labdarúgó Nemzetek Ligája ötödik fordulójának Németország–Magyarország mérkőzésén, az A-divízió 3. csoportjában, a lipcsei Red Bull Arénában 2022. szeptember 23-án.
Fotó: Filip Singer / Forrás: MTI/EPA

A válogatottságtól hétfőn, 34 évesen visszavonult csatár 85. válogatott bajnokijával érte el Puskás Ferencet, a címeres mezben 26. gólja három pontot ért. A csoportelsőséget viszont nem sikerült bebiztosítaniuk, mert a négyes másik meccsén az Európa-bajnok Olaszország is nyert az Eb-ezüstérmes Anglia ellen, amely így házigazdaként kikapott.

A kilenc győzelem és négy döntetlen után elmaradt lipcsei bravúrról mindent elmond, hogy Hansi Flick vezetésével először kapott ki a Nationalelf.

A magyar csapat hétfőn zárja a sorozat csoportkörét. A hatodik, utolsó fordulóban az olaszokat fogadják a Puskás Arénában, ahol döntetlen mellett is az első helyen végeznek, és bejutnak a sorozat négyes döntőjébe, vereség esetén pedig második a Squadra Azzurra mögött.

SZALAI Ádám
Szalai Ádám gólja után ünnepelnek a magyar játékosok a labdarúgó Nemzetek Ligája ötödik fordulójának Németország–Magyarország mérkőzésén, az A-divízió 3. csoportjában, a lipcsei Red Bull Arénában 2022. szeptember 23-án.
Fotós: Hannibal Hanschke / Forrás: MTI/EPA

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 5. forduló:
Németország-Magyarország 0-1 (0-1)
———————————-
Lipcse, Red Bull Arena, 39 513 néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerző: Szalai Á. (17.)
sárga lap: Kimmich (25.), Rüdiger (90.), illetve Szalai Á. (40.)

Németország:
————-
Ter Stegen – Hofmann, Süle, Rüdiger, Raum – Gündogan (Musiala, 70), Kimmich – Gnabry (Kehrer, a szünetben), Müller (Nmecha, 85), Sané – Werner (Havertz, 70)

Magyarország:
————–
Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy (Styles, 78), Schäfer, Kerkez – Szoboszlai (Nego, 85), Gazdag (Kleinheisler, 66) – Szalai Á. (Ádám, 66.)

I. fele:
———–
17. perc: Szoboszlai bal oldali szöglete után a rövid oldal felé futó Szalai Ádám pazar mozdulattal és sarokkal a bal sarokba küldte a labdát (0-1).

A meccs előtt egyperces gyászszünettel tisztelegtek az egy hónapja elhunyt világbajnoki ezüst- és bronzérmes Uwe Seeler emléke előtt.

A magyar csapat – akárcsak júniusban – nagyon bátran kezdett, és ezúttal sem volt abban a helyzetben, hogy szembeszálljon jobb riválisával. Néhány perc elteltével egyértelműen a hazaiak vették át az irányítást, de hiába birtokolták többet a labdát, nem találtak rést a hazaiak megszokott, szervezett védekezésén.

Orbán Viktor miniszterelnök így köszöntötte a győztes magyar csapatot:

Az újonc Kerkez védekezésben és támadásban is agilisan futballozott, egyik bal oldali megmozdulása szögletet eredményezett, ami után a búcsúzó Szalai Ádám pályafutása talán legjobb gólját szerezte a címeres mezesben.

A magyar vezetés egyértelműen megtörte a németek lendületét, jó pár percbe telt, mire újra fölényben futballoztak, de ez ismét eredménytelennek bizonyult, mert a magyar védelem hibátlanul játszott, nem hagyott teret a hazai támadóknak. , így Gulácsinak nem is volt sok dolga légből kapott beadványokat húz. A 35. percben kissé feszült lett a hangulat, miután az éppen Lipcsében futballozó Szoboszlai Dominikot a jobb oldalon egy magyar szöglet elé vetették, és egy papírsütivel is eltalálták.

A magyar szervezésről mindent elmond, hogy Gulácsi első és egyetlen védése a 40. percben volt, amikor Müller középre tartó fejesét átölelte.

A második félidő is hasonlóan indult, mint az első. Ezzel szemben az egyik magyar akcióban Nagy Ádámot eltalálták, a Pisa középpályása a földön maradt, a németek pedig fölényes számaikat kihasználva lerohanták a pályát, Gulácsi azonban első bravúrjával megakadályozta az egyenlítést.

Novák Katalin elnök is gratulált a játékosoknak:

Az első komolyabb német helyzet egy csapásra megváltoztatta az összképet, a hazaiak ezután különösen veszélyes akciókat vezettek, de csak az utolsó gólig jutottak el.

A 60. percre beállt Marco Rossi legénysége, és amikor az olasz szakvezető Szalai Ádámot váltotta, a több mint kétezer magyar szurkoló a csapatkapitány nevét skandálta.

Nem sokkal a beállása után Ádám remek lövését hárította ter Stegen, de ezt követően az utolsó negyed órában a hazaiak leginkább a pusztításra és a védekezésre koncentráltak a minimális előny megőrzése érdekében. A németek könyörtelenül támadtak, ekkor már komoly nyomás nehezedett a magyar kapura, de a hazaiak alig tudtak igazi lehetőséget kapni. Egy kontra végén Kleinheisler elszalasztotta a meccs lehetőségét.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is kiállt a válogatott mellett:

A magyarok hősies és önfeláldozó védekezéssel védték kapujukat, ezzel újabb bombameglepetést okozva, hozták a lipcsei három pontot, amit követően zengett a Red Bull Aréna a vendégszurkolóktól.